EPT Londýn, Den 1a: Doyle Brunson na svém prvním EPT!

EPT

Sotva skončilo WCOOP na PokerStars, začíná další akce této herny. Dění se přesunulo do Londýna, kde je na pořadu další zastávka EPT. Buy-in na tento turnaj činí £5,000 + £250 a očekává se účast těch nejlepších hráčů světa. Loňské prvenství obhajuje David Vamplew, ale rozhodně to nebude mít jednoduché. Celý turnaj se uskuteční v Hilton London Metropole Hotel a náš tým vám přinese souhrny z jednotlivých dnů.

Pořadatelé rozhodli, že úvodní dny se budou hrát na osm levelů bez pauzy na večeři. Den se tak odehraje rychleji a hráči budou mít dostatek prostoru pro volný večer.

Den 1a přilákal spousty známých hráčů, jako jsou například Barry Greenstein, Andre Akkari, Joseph Cheong, Arnaud Mattern, John Duthie, Fatima Moreira De Melo, Chris Bjorin, Chris Moorman, Phil Collins, Nicolas Chiouty, Dave „Devilfish“ Ulliott, Sebastian Ruthenberg, Jonathan Karamalikis, Roberto Romanello, James Akenhead, JP Kelly, pokerová legenda Doyle Brunson, nebo loňský vítěz David Vamplew.

Jak už je z těchto jmen jasné, začal turnaj obrovské kvality, kde nebude nouze o skvělou hru. Nicméně ne všichni se mohou probojovat do dalších bojů, takže i některá slavná jména musela sbalit svých pár švestek a rozloučit se s turnajem. Mezi tyto nešťastníky patří například John Duthie, Guillaume Darcourt, Dave „Devilfish“ Ulliott, Phil Collins, nebo Xuan Liu, která vypadla těsně před koncem hracího dne. Na malém blindu raisla all in na 11,675 a Philipp Gruissem na velkém dorovnal a otočil {6-Spades}{6-Clubs}. Liu měla {q-Diamonds}{4-Hearts}, ale board ve složení {5-Spades}{4-Clubs}{2-Diamonds}{6-Diamonds}{9-Diamonds} jí nepomohl a musela tak dát turnaji sbohem.

Kdo ale může usínat s pocitem skvěle odvedené práce, je Lukasz Golzyt. Ten nashromáždil během celého hracího dne celkem 211,600 a do druhého dne bude vstupovat jako chipleader. V patách má ale pole téměř dvou set hráčů. Jedním z těch, kteří ho budou chtít urychleně sundat z piedestalu, bude i Barry Greenstein. Ten si vybudoval velice slušný stack i na hře, kde s párem es sejmul pár queen a pár jacků. Velká hra a velký pot pro velkého hráče. Do bojů o vyplácené pozice se určitě zapojí i Doyle Brunson, který se turnaje EPT London účastní teprve poprvé!

Zítřejší den (1b) začne v poledne místního času a stejně jako dnes bude na pořadu osm levelů bez večeřové přestávky. O tom, co se za pokerovými stoly bude dít, vás bude informovat náš tým. Zůstaňte proto s námi a sledujte Main Event EPT London.

VÍCE PŘÍBĚHŮ

Other Stories