WSOP 2017 Now Live

Titul WPT si ve Španělsku připsal mladičký Lukas Berglund

Titul WPT si ve Španělsku připsal mladičký Lukas Berglund 0001

Včera večer si Lukas Berglund připsal titul na WPT Spanish Championshipu a to když se probojoval skrze 215 hráčů na první pozici. Prvenství si však připisuje i v trochu jiné kategorii - stal se nejmladším držitelem WPT titulu.

18letý Švéd byl na finálovém stole přitom jako první odsouzen k neúspěchu. Artur Koren se rozhodl pro all-in s {A-Clubs}{k-Diamonds}, Berglund pod rukou objevil {7-Clubs}{7-Diamonds}, se kterým se rozhodl pro svůj all-in a call dostal od Markuse Ristoly, který byl ve velmi dobré kondici s {Q-Hearts}{Q-Clubs}. Nicméně již flop v podobě {7-Hearts}{5-Clubs}{10-Spades} ukázal, že Berglund ven z kola nepůjde. Turnový {J-Diamonds} s {3-Hearts} na river handu uzavřely a Koren i Ristola opouštěli turnaj na 7. a 8. místě.

Další hráči odpadávali jako švestky a to v následujícím pořadí: Alexander Sidorin, Guillem Usero, Jorge Duffour, Frederic Bussot, až nám zbyla finálová dvojka s Romainem Matteolim. Heads-up trval necelých 15 minut během kterých jsme byli svědky třech flopů. Poslední z nich nesl {7-Diamonds}{8-Clubs}{4-Hearts} karty, které si Matteoli ocenil betem, jenž byl vzápětí dorovnán. S {5-Clubs} na turn volil Matteoli check, Berglund zvolil bet, na který dostal plnou. Nad dorovnáním vůbec nezaváhal a my tak mohli spatřit karty:

Matteoli: {8-Hearts}{3-Hearts}
Berglund: {A-Diamonds}{6-Diamonds}

Matteoli si flopnul top pár a s turnem držel i gutshot straight draw, jenomže Berglund držel straight již hotovou. Jediné co tedy Matteoliho mohlo zachránit byla šestka, která však na river nedorazila. Místo ní přišla {5-Spades} a my tak mohli pozdravit nového vítěze. Za prvenství mu náleží titul a krásných €206,000 k tomu.