Titul WPT si ve Španělsku připsal mladičký Lukas Berglund

Titul WPT si ve Španělsku připsal mladičký Lukas Berglund 0001

Včera večer si Lukas Berglund připsal titul na WPT Spanish Championshipu a to když se probojoval skrze 215 hráčů na první pozici. Prvenství si však připisuje i v trochu jiné kategorii - stal se nejmladším držitelem WPT titulu.

18letý Švéd byl na finálovém stole přitom jako první odsouzen k neúspěchu. Artur Koren se rozhodl pro all-in s {A-Clubs}{k-Diamonds}, Berglund pod rukou objevil {7-Clubs}{7-Diamonds}, se kterým se rozhodl pro svůj all-in a call dostal od Markuse Ristoly, který byl ve velmi dobré kondici s {Q-Hearts}{Q-Clubs}. Nicméně již flop v podobě {7-Hearts}{5-Clubs}{10-Spades} ukázal, že Berglund ven z kola nepůjde. Turnový {J-Diamonds} s {3-Hearts} na river handu uzavřely a Koren i Ristola opouštěli turnaj na 7. a 8. místě.

Další hráči odpadávali jako švestky a to v následujícím pořadí: Alexander Sidorin, Guillem Usero, Jorge Duffour, Frederic Bussot, až nám zbyla finálová dvojka s Romainem Matteolim. Heads-up trval necelých 15 minut během kterých jsme byli svědky třech flopů. Poslední z nich nesl {7-Diamonds}{8-Clubs}{4-Hearts} karty, které si Matteoli ocenil betem, jenž byl vzápětí dorovnán. S {5-Clubs} na turn volil Matteoli check, Berglund zvolil bet, na který dostal plnou. Nad dorovnáním vůbec nezaváhal a my tak mohli spatřit karty:

Matteoli: {8-Hearts}{3-Hearts}
Berglund: {A-Diamonds}{6-Diamonds}

Matteoli si flopnul top pár a s turnem držel i gutshot straight draw, jenomže Berglund držel straight již hotovou. Jediné co tedy Matteoliho mohlo zachránit byla šestka, která však na river nedorazila. Místo ní přišla {5-Spades} a my tak mohli pozdravit nového vítěze. Za prvenství mu náleží titul a krásných €206,000 k tomu.